Deklaracja o dostępności

Informacja dla użytkowników niepełnosprawnych

 1. Strona Audiolingo.pl umożliwia użytkownikom swobodną i intuicyjną nawigację jedynie za pomocą klawisza Tab oraz klawiatury numerycznej.
 2. Menu nawigacyjne jest zwięzłe i proste w obsłudze oraz spójne w obrębie wszystkich podstron. Pozwala na szybkie przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi elementami serwisu, a jego działanie dodatkowo zostało szczegółowo opisane w dziale Pomocy.
 3. Dobrze dobrane nagłówki, a także kompatybilność z czytnikami ekranu czynią stronę przyjazną użytkownikom niewidomym i niedowidzącym.
 4. Specjalnie na potrzeby serwisu stworzylismy również wersję głosową, będącą alternatywą dla czytników ekranu. Pozwala ona na szybsze i wygodniejsze korzystanie z naszej strony.
 5. Każdy element menu, a także pola formularzy posiadają wyrażny fokus, czyli obramowanie na aktywnym elemencie strony. Fokus przemieszcza się podczas nawigacji za pomocą klawisza Tab, umożliwiając tym samym płynną obsługę strony.
 6. Strona jest czytelna dla osób niedowidzących, dzięki zastosowaniu odpowiedniego kontrastu tekstu w stosunku do tła.
 7. Nieliczne grafiki znajdujące się w serwisie posiadają alternatywne opisy, aby ich treść była dostępna również dla osób niewidomych.
 8. Teksty oraz polecenia zamieszczone na stronie staraliśmy się przygotować z uwzględnieniem zasad zrozumiałości, a także poprawnego formatowania.
 9. Każdy plik dźwiękowy, zamieszczony na naszej stronie, uzupełniony został o pełną transkrypcję – zgodnie z zasadami dostępności.
 10. Pola formularzy znajdujące się na stronie są czytelnie opisane tekstem – etykietą oraz są łatwe w obsłudze.
 11. W kodzie każdej z podstron serwisu oznaczono język w jakim jest napisana, za pomocą atrybutu lang, dzięki czemu syntezator mowy czytnika ekranu wypowie zdania za pomocą prawidłowych zasad wymowy.
 12. Ważnym elementem nauki jest wypowiadanie słów przez lektora oraz interakcja systemu z użytkownikiem poprzez dźwięki akceptacji lub nieakceptacji wprowadzenia odpowiedniego znaku w pole edycyjne. Nie zapewniono alternatywy tekstowej dla dźwięków wprowadzanych liter w polach edycyjnych. Problemy z wykonaniem ćwiczenia mogą mieć osoby niesłyszące lub głuchoniewidome, niesłyszące dźwięków systemowych.

Nawigacja